Najtańsze OC? Od czego zależy cena polisy?

Posted on

1dWybór odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego nie jest prosty. Choć na rynku jest mnóstwo tego typu ofert, to bardzo łatwo można się naciąć i zapłacić znacznie więcej niż trzeba. Cena za ubezpieczenie zależy od wielu czynników. Dowiedz się na co zwracać uwagę, by nie przepłacać.

Lepiej w całości niż na raty

Ubezpieczenie można wykupić w całości lub też rozłożyć na raty. Wiele osób decyduje się na to drugie rozwiązanie, bo nie chce wydawać jednorazowo dużej gotówki. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w ten sposób zapłacą nawet 200 złotych więcej. To oczywiście zależy od ubezpieczyciela i od terminu spłaty rat, ale generalnie jest to mało opłacalne. Jeśli więc mamy taką możliwość, zapłaćmy za wszystko od razu. Wtedy uzyskamy OC najtaniej.

Bezwypadkowa jazda

Wielu ubezpieczycieli docenia kierowców, którzy nie mają na koncie żadnych kolizji ani wykroczeń. Mogą oni liczyć na promocje właśnie z tego tytułu. Niestety, działa to też w drugą stronę. Ktoś kto spowodował zagrożenie na drodze musi się liczyć z tym, że przy podpisywani kolejnej polisy zapłaci więcej.

Rodzaj samochodu

Nie bez znaczenia jest rodzaj samochodu, który posiadamy: wielkość silnika, model, rok produkcji. Za samochód typowo miejski o małej mocy zapłacimy zdecydowanie mniej niż za auto rodzinne i dynamiczne czy też typowo sportowe. Warto się więc zastanowić, czy rzeczywiście jest nam potrzebny tego typu samochód. Jeśli rzadko jeździmy w trasy, może lepiej byłoby go zamienić na bardziej ekonomiczny.

Wiek kierowcy i aktualne promocje

Młodzi kierowcy z reguły płacą więcej. Dopiero od 26. roku życia mogą liczyć na zniżki. Dobrze jest jednak sprawdzić, czy wszystkie zakłady ubezpieczeniowe stosują taką zasadę. Niektóre firmy nie zwracają na to uwagi. Część ubezpieczalni ma sezonowe promocje, dzięki którym można znacznie oszczędzić. Warto więc wziąć to pod uwagę i porównać kilka różnych propozycji, zanim zdecydujemy się na zawarcie umowy.

W pakiecie taniej

Jeśli oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, zdecydujemy się także na dodatkowe usługi, takie jak: AC, NNW, Assistance dobrze jest wziąć wszystko w pakiecie. Wtedy ceny są z reguły niższe niż w przypadku, gdy trzeba by płacić za wszystko oddzielnie. Jeśli do tego dojdzie jakaś promocja, to może się okazać, że końcowa kwota nie będzie znacznie wyższa od samej polisy OC.

Skorzystaj z multiagencji

Żeby wybrać najtańsze OC, najlepiej skorzystać z multiagencji, czyli firmy, która współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami. Dzięki temu będzie można porównać kilka różnych ofert i wybrać tę, która będzie odpowiednia. Skontaktuj się z nami, pomożemy ci dobrze wybrać: Kancelaria Fides Kraków, ul. Dietla 52/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *