Jak nie przepłacić za ubezpieczenia OC?

Posted on

Kończy ci się polisa ubezpieczeniowa na samochód. Zacznij już teraz porównywać oferty, by móc na spokojnie przeanalizować warunki. Różnice w umowach mogą być znaczące. Warto więc podejść do tematu z głową i nie przepłacać.

Nie przedłużaj umowy automatycznie

Większość osób, z powodu braku czasu, decyduje się na automatyczne przedłużenie umowy w zakładzie ubezpieczeniowym. Nie jest to dobre rozwiązanie. W czasach wolnego rynku, nie trzeba związywać się z jednym ubezpieczycielem na lata. No chyba, że zaproponowane przez niego warunki będą bardzo konkurencyjne. Niestety, nie zawsze tak jest. Ubezpieczenia OC to przede wszystkim ogromna różnorodność. Stale powstają nowe firmy, które przygotowują dla klientów coraz ciekawsze propozycje i promocje, z których aż grzech zrezygnować. Zanim więc podejmiemy konkretną decyzję, dobrze to wszystko przemyślmy.

Zestaw ze sobą różne propozycje

Żeby wybrać najlepszą ofertę, musimy porównać zaproponowane warunki. Można to robić na własną rękę, ale zajmie to sporo czasu. Trzeba będzie rozmawiać z kilkoma agentami i samemu przeanalizować propozycje. Znacznie lepszym pomysłem na ubezpieczenia OC jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej, która współpracuje z wieloma zakładami ubezpieczeniowymi. Konsultant na miejscu zestawi różne propozycje i pomoże dokonać wyboru. W ten sposób w niedługim czasie będzie można porównać wiele ofert i wybrać tę, która wydaje się najkorzystniejsza w danym przypadku. Warto zdać się na doświadczonego konsultanta, który podpowie na co zwrócić uwagę.

Zastanów się nad rozszerzeniem pakietuauto1

OC samochodu jest obowiązkowe. Bez niego nie można wyruszyć w trasę. Warto jednak zainwestować trochę więcej i wykupić pakiet ubezpieczeń. Wtedy będzie można liczyć na większe odszkodowanie w razie ewentualnego wypadku. Rozszerzona polisa może być także przydatna w przypadku awarii samochodu. Wtedy ubezpieczyciel pokryje koszty holowania.

Jeśli kończy się ubezpieczenie samochodu, skontaktuj się z nami:

Kancelaria Fides Kraków, ul. Dietla 52/5

Tel. 12 422 59 74

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *