Czy warto kupować ubezpieczenie AC?

Posted on

Czy to aby na pewno dobry wybór? Dopóki nie uczestn1c-300x200iyczyliśmy w wypadku lub kolizji nie zastanawiamy się nad tym. Problem pojawia się w sytuacjach kryzysowych.

 

Dowiedz się co obejmuje AC?

Najprościej rzecz ujmując ubezpieczenie AC  to zabezpieczenie samochodu i jego wyposażenia przed kradzieżą czy uszkodzeniem. W wielu wypadkach to bardzo pomaga i pozwala na znaczne oszczędności, bo kosztów napraw czy holowania nie będziemy musieli pokrywać z własnej kieszeni, a otrzymamy środki z towarzystwa ubezpieczeniowego. Zakres polisy nie jest jednakowy. Zależy od wybranego wariantu, a także preferencji ubezpieczonego. Najczęściej jednak można liczyć na bezpłatne holowanie auta do warsztatu w przypadku awarii na drodze lub też zwrot kosztów naprawy w sytuacji, gdy ktoś porysuje nam karoserie. Ubezpieczenia AC chronią także przed skutkami zjawisk atmosferycznych, takimi jak: powódź, uderzenie pioruna, huraganu itp.

Zastanów się nad rozszerzeniem pakietu

Niektórzy decyduję się na wykupienie dodatkowych opcji, które mogą być bardzo przydatne w sytuacji awarii samochodu. Najczęściej ubezpieczony może liczyć na otrzymanie auta zastępczego, kiedy jego pojazd będzie w warsztacie. Jeśli samochód zepsuje się daleko od domu będzie można wynająć hotel na koszt ubezpieczyciela i przebywać w nim do czasu odbioru sprawnego auta z warsztatu. To wprawdzie kosztuje nieco więcej, ale z drugiej strony komfort, jaki będzie można w ten sposób zyskać będzie nie do przecenienia.

Kiedy nie otrzymasz pomocy z AC?

Choć AC jest bardzo przydatne, to bywają sytuacje w których nie będziemy się mogli ubiegać o pomoc ubezpieczalni. Wynikają one jednak z rażących zaniedbań. Jeśli ktoś ukradnie samochód z kluczykami w środku, nie otrzymamy żadnych środków. Nie można liczyć na odszkodowania w przypadku bycia pod wpływem środków odurzających czy też jeżdżenie samochodem, który nie przeszedł badania technicznego. W praktyce każda sprawa jest ustalana indywidualnie.

AC nie jest drogie

Polisa AC jest z pewnością droższa niż standardowe ubezpieczenie, jednak nie są to aż tak duże sumy. Wiele zakładów ubezpieczeniowych co rusz organizuje promocje. Warto także porównać oferty. Różnicę mogą się okazać naprawdę spore.

Jeśli chcesz się przekonać, ile zapłacisz za AC, skontaktuj się z nami: Kancelaria Fides Kraków, ul. Dietla 52/12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *