Wypowiedzenie umowy OC

Posted on

1bWypowiedzenie umowy OC to formalność, ale należy o niej pamiętać. Umowę bardzo łatwo można rozwiązać. Wystarczy tylko złożyć pismo. Można to załatwić osobiście lub listownie. Dowiedz się kto i kiedy może to zrobić.

 

Nie jesteś związany z jednym ubezpieczycielem

Mamy wolny rynek co w praktyce oznacza, że nie musimy korzystać z usług tylko jednego ubezpieczyciela. Jeśli inny zakład będzie miał korzystniejszą ofertę, to warto tam przejść. Trzeba tylko pamiętać, by wypowiedzieć zawartą umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem. Wypowiedzenie umowy OC należy załatwić najpóźniej na dzień przed końcem ważności polisy. Same  formalności nie zajmują dużo czasu. Wystarczy wypełnić wniosek. Jego wzór otrzymamy w każdej firmie ubezpieczeniowej czy też multiagnecji. Można go dostarczyć osobiście lub przesłać listem (liczy się data stempla pocztowego). Warto wypełnić dowód nadania na poczcie, by w razie problemów mieć dowód rzeczowy.

 

Razem z samochodem nabywasz ubezpieczenie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że razem z kupnem używanego samochodu zostają właścicielami jego polisy. Nie muszą jednak jej kontynuować. Mogą wybrać dowolny zakład ubezpieczeniowy, jednak powinni złożyć wypowiedzenie OC w dotychczasowej firmie.

 

Co w przypadku kradzieży lub zbycia pojazdu?

OC można także wypowiedzieć w przypadku, kiedy nie będziemy już właścicielami pojazdu, np. na skutek kradzieży, zezłomowania. Wtedy należy dostarczyć do zakładu ubezpieczeniowego dokument potwierdzający brak pojazdu. Na jego podstawie ubezpieczyciel musi nam wstrzymać polisę i wypłacić różnicę za niewykorzystane miesiące. W przypadku sprzedaży samochodu polisa OC przechodzi na nowego właściciela, który może ją kontynuować lub wypowiedzieć i ubezpieczyć się w innej firmie.

Jeśli chcesz porównać warunki w kilku ubezpieczaniach, skontaktuj się z nami. Pomożemy ci dokonać dobrego wyboru:

Kancelaria Fides Kraków, ul. Dietla 52/12

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *